rola12.jpeg
ESG Expert System Group

Dla gospodarstwa

Jakie są Twoje potrzeby?

Instalacja na potrzeby gospodarstwa

Rolnicy są jedną z największych, jeśli nie największą grupą inwestującą w fotowoltaike obecnie na rynku. Nic dziwnego, ponieważ rachunki za prąd na średniej wielkości gospodarstwie wprawiłyby niejedną osobę w osłupienie. Z pomocą przychodzą panele fotowoltaiczne, które niezauważenie na dachu hali lub stodoły produkują prąd 24 godziny na dobę.

Oszczędności płynące z własnej elektrowni słonecznej to jedna sprawa - na uwagę zasługują jednak programy i dotacje, które wspierają rozwój fotowoltaiki na polskich gospodarstwach. Pamiętaj, że oprócz zamontowania instalacji na Twoim gospodarstwie, pomożemy też załatwić wszystkie formalności związane z dotacjami i ulgami. 

Ulga Inwestycyjna

Jako rolnik możesz skorzystać z ulgi inwestycyjnej, czyli odliczyć sobie część wydatków z podatku rolnego. Odliczyć można aż 25% kosztów inwestycji! W dużym skrócie - nie płacisz podatku rolnego przez określony czas - maksymalnie przez 15 lat.

. Twoje Gospodarstwo

ROLA
gospodarstwo-strona2.jpeg

. Twoje Oszczędności

Zacznij oszczędzać już od pierwszego uruchomienia instalacji. Dobrze dobrana i prawidłowo zamontowana instalacja fotowoltaiczna przynosi oszczędności aż do 95%! Okres zwrotu z inwestycji to tylko około 5 lat! Fotowoltaika jest aktualnie najszybciej zwracającą się inwestycją na rynku!

Jak wygląda cały proces?

01 / 07

Umów się na spotkanie

Zadzwoń do nas aby umówić się z doradcą z Twojego regionu.

02 / 07

Audyt techniczny

Doradca energetyczny przeprowadza u Ciebie audyt techniczny aby dobrze dobrać moc instalacji, system montażowy, itd.

03 / 07

Podpisanie dokumentów

Podpisanie wszystkich potrzebnych dokumentów tj. umowa, pełnomocnictwa, wnioski o finansowanie, itd.

04 / 07

Przygotowanie projektu

Realizujemy projekt techniczny Twojej instalacji, gdy w między czasie procedują się pozostałe dokumenty potrzebne do montażu instalacji lub przyznania finansowania.

05 / 07

Akceptacja projektu i finansowania

Gdy projekt jest gotowy i zatwierdzony przez naszych techników, a ewentualne finansowanie przyznane - możemy rozpocząć montaż instalacji.

06 / 07

Montaż i zgłoszenie do ZE

W ustalonym terminie montujemy Twoją instalację fotowoltaiczną, po czym otrzymujesz komplet dokumentów do swojej instalacji. W kilka dni po montażu zgłaszamy Twoją instalację do zakładu energetycznego.

07 / 07

Wymiana licznika i uruchomienie instalacji

W około 30 dni po zgłoszeniu, zakład energetyczny wymieni Twój licznik. Już w dniu wymiany licznika możesz włączyć instalację i cieszyć się własną elektrownią!

Realne oszczędności

Instalacja fotowoltaiczna zaczyna zarabiać już od pierwszego jej uruchomienia. Bądź częścią inwestycji w ekologiczną przyszłość!

Instalacja Fotowoltaiczna to

 • Oszczędność
 • Niezależność
 • Spokój
 • Bezpieczeństwo

Pozytywna Zmiana Energetyczna

 • Zmniejszenie śladu węglowego
 • Poprawa jakości powietrza
 • Proekologiczna postawa
 • Wiele zastosowań na przyszłość

Niekończące się zasoby energii

 • Prąd ze słońca
 • Brak opłat przesyłowych
 • Magazyny energii
 • Przyszłość energetyki